در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
لوازم یدکی پرشیا

لوازم یدکی پرشیا در اول یدک

پژو پارس یا پرشیا خودرویی محصول ایران خودرو است. این خودرو تغییر چهره یافتهٔ پژو 405 است که در طرح ظاهری آن از بدنه پژو 406 الهام گرفته شده است. خودرو پژو پارس بانام داخلی ایکس9(به انگلیسی: X9)درابتدا با نام پژو سفیر به بازار عرضه شد ولی چندی بعد به پژو پرشیا تغییر نام داد وهم‌ اکنون دربازار با نام پژو پارس عرضه می‌شود.پژو پارس تاکنون در انواع پارس سال (XU7 L3)،پارس‌‌‌‍ELX با موتور 16 سوپاپ (XU7 L4) ،پارس ELX با موتور (XUM 2000cc) و پارس ال ایکس با موتور (TU5)تولید و عرضه شده‌است.

لوازم یدکی پژو پارس در اول یدک؟

در فروشگاه اول یدک می توانید کلیه قطعات بدنه خودرو پرشیا - قطعات موتوری _ قطعات و لوازم یدکی پرشیا - لوازم یدکی جلو بندی پرشیا سپر جلو سپر عقب پرشیا و گلگیر چراغ پرشیا و درب و آیینه و .... نام برد.

آنچه درباره پرشیا و لوازم یدکی پرشیا باید بدانید؟

نمای داخلی پرشیا پژوپارس
شباهت عینی فضای داخلی پارس با پژو 405 می‌تواند یک امتیاز منفی برای این خودرو باشد به طوری که داشبورد در داخل کابین تقریباً همان پژو 405 است البته با کمی تغییرات. گاهی اوقات نمی‌توان تفاوت چند میلیون تومانی این خودرو را با پژو 405 درک کرد ولی به هرحال راحتی بیشتر صندلی‌ها، فرمان پذیری برتر کلیدهای روی فرمان سیستم تهویه هوای اتوماتیک، طراحی مناسب غربیلک فرمان، عملکرد بهتر جعبه دنده و کلاچ از جمله چهره خودرو تغییراتی هستند که این برتری نسبی را برای این خودرو فراهم کرده‌است.

مزایای پژو پارس


زیبایی طراحی (چه در طراحی بدنه و چه در طراحی کابین)
قوی بودن پیشرانه (مدل ELX)
پشتیبانی و قطعات
تهویه اتوماتیک (شامل مدل‌های پایه نمی‌گردد)

معایب پژو پارس (پرشیا)


استفاده از پلاستیک خشک در طراحی کابین (مدل‌های داشبورد جدید)
هزینه نگهداری بالا
مصرف سوخت بالا (مدل پایه)

پارس ال ایکس(LX)


این مدل از پارس از سال 1390 با موتور TU5 تولید می‌شود و مصرف سوخت آن در داخل شهر هر 100 کیلومتر 9 و در خارج شهر 6 لیتر می‌باشد. این مدل در دو نوع جعبه دنده اتوماتیک و دستی بر روی پژو پارس تولید می‌شد که گیربکس اتو ماتیک آن از سال 92 قطع شد ولی گیربکس دستی آن هنوز هم تولید می‌شود. در این خودرو همچون ELX از رینگ‌های آلومینیومی استفاده شده و دارای ترمزهای دیسکی در هر 4 چرخ بهمراه ABS و EBD است.

موتور این خودرو همان پژو 206 تیپ پنج است. با این تفاوت که قدرتش 108 اسب بخار است در حالی که موتور پژو 206 تیپ پنج 110 اسب بخار است. استفاده از این موتور باعث بهبود مصرف سوخت این خودرو شده اما از سوی دیگر، گشتاور ضعیف تر tu5 و ضریب دنده‌های نه چندان مناسب در دنده‌های سبک، سبب افت کشش خودرو گردیده‌است. به دلیل کوچکتر بودن موتور 206 نسبت به 405، در درون کاپوت این خودرو همانند پژو 405 اس ال ایکس کمی فضای خالی به چشم می‌آید. این خودرو با دو کلاس 28513 و 28515 در ایران خودرو به تولید می‌رسد. حداکثر سرعت این مدل از پارس طبق اعلام شرکت سازنده 190 کیلومتر برساعت است. قیمت کارخانه این خودرو 37٫6 میلیون تومان و قیمت بازار آن نیز بین 41 تا 42 میلیون تومان است.